در میان مدت و بلند مدت به رشد بورس خوشبین هستیم

بهزاد صمدی، تحلیلگر بازار سرمایه گفت: شرایط سیاسی برای بازار سرمایه بهتر شده است و احتمال وقوع جنگ و تحریم ها کاهش یافته است.

در میان مدت و بلند مدت به رشد بورس خوشبین هستیم/ یک توصیه مهم به سهامداران برای کسب سود

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، بهزاد صمدی با تاکید بر اینکه حاشیه بازار و اتفاقاتی از جمله  نفتکش کره جنوبی، تصمیم فولادی وزارت صمت، اقدامات انتخابیترامپ و… باعث ایجاد ترس در سهامداران شد، اظهار کرد: این حواشی باعث شد شاخص کل اصلاحی را تا نواحی یک میلیون و 280 واحد تجربه کند. شاخص کل از نظر تکنیکالی  تقریبا  داخل الگوی هارمونیک از نوع ساده درحال تکمیل بود و تا حوالی 78 درصد را اصلاح کرد و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی به محدوده 28 رسیده بود. از نظر تکنیکال هر زمانی اندیکاتور شاخص کل به محدوده 25 تا 30 می رسد، شاهد بازگشت آن هستیم و این بار هم شاهد واکنش تکنیکالی به این محدوده بودیم.

 

وی ادامه داد: انتظار می رود شاخص کل با توجه به در پیش بودن گزارشات فصل پاییز و گزارش های ماهانه دی ماه رشد داشته باشد و در گام نخست می تواند تا حوالی یک میلیون و 450 واحد برسد. درآنجا باید دید عرضه و تقاضا می تواند از قله قبلی عبور کند یا خیر. اگر شاخص کل این توان را داشته باشد و از محدوده یک میلیون و 530 هزار واحد عبور کند، انتظار می رود به تارگت های خوبی تا حوالی قله ای که در مردادماه شکل گرفت برسیم اما اگر محدوده یک میلیون و 530 هزار واحد شکسته نشود، دوباره موج ریزشی دیگر را خواهیم داشت که ممکن است تا عید نوروز طول بکشد.

 

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه  شرایط سیاسی بهتر شده است، گفت: ترامپ فقط حدود هشت روز کاری دیگر رئیس جمهور آمریکا خواهد بود و استرس بازار درمورد احتمال وقوع جنگ و تحریم ها کاهش خواهد یافت. همچنین گزارش شرکت ها بسیار خوب است و قیمت های جهانی روندی صعودی دارد. در میان مدت و بلند مدت به رشد بازار خوشبین هستیم.

 

تبلیغ
بورس 24 ساعته بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال!!

بورس 24 ساعته بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال!!

مشاهده

صمدی با بیان اینکه در بازار ایران دید اهالی بورس کوتاه مدت است، ابراز کرد: زمانی که یک فشار فروش ایجاد می شود، سهامداران به صف فروش و زمانی که جو خوبی ایجاد می شود به صف خرید می روند. از آنجایی که قیمت های جهانی و نرخ دلار نیمایی همچنان رو به رشد است و موضوع قیمت گذاری دستوری در بورس کالا منتفی شده است، به نظر من اگر سهامداران روی سهم های بنیادی سرمایه گذاری کنند، نه تنها زیان نمی بینند بلکه در میان مدت می توانند سود خوبی هم  کسب کنند.